Nema Levandovskog, nema problema – nova pobeda Bajerna

Izvor: RTS, 13.Jun.2020, 20:38

Fudbaleri Bajerna savladali su ekipu Menhengladbaha sa 2:1 i napravili tri koraka ka odbrani šampionske titule. Bavarci igrali bez Levandovskog, Zirkzi i Gorecka doneli trijumf i nova tri boda.
Fudbaleri Bajerna zabeležili su šestu uzastopnu pobedu otkako je Bundesliga nastavljena posle epidemije koronavirusa i priblićili se odbrani titule u Nemačkoj.

U utakmici 31. kola Bundeslige, Bajern >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je na svom terenu savladao ekipu Menhengladbaha sa 2:1 i tri kola pre kraja takmičenja ima sedam bodova prednosti u odnsou na drugoplasiranu Borusiju iz Dortmunda.
Bavarci su protiv Menhengladbaha igrali bez prvog strelca lige Roberta Levandovskog, koji je propustio meč zbog žutih kartona, ali je Poljaka odlično zamenio Jošua Zirkzi.
Upravo je mladi Holanđanin doneo prednost domaćinu u 26. minutu, posle greške golmana Gladbaha Jana Zomera.
Ipak, gosti su do poluvremena uspeli da stignu do izjednačenja posle autogola Benžamana Pavara.
Bajern u finišu meča stiže do pobede i nova tri boda, a strelac odlučujućeg pogotka bio je Leon Gorecka u 86. minutu.