Izvor: RTS, 05.Feb.2023, 17:46

Napoli ubedljivo nadigrao Speciju

Fudbaleri Napolija ubedljivo su nadigrali Speciju sa 3:0 na gostovanju u prvoj utakmici 21. kola Serije A. Do pete pobede u nizu lidera u šampionatu Italije predvodio je napadački tandem Kvarachelija i Osimena.
Spezija je dobro ušla u meč na svom terenu i uspevala da pruži ravnopravan otpor tokom celog prvog poluvremena, ali je to bilo sve, jer je Napoli u nastavku preuzeo inicijativu i novom, 18 pobedom. ojačao vodeću poziciju na tabeli.
Na samom početku drugog poluvremena u 47. minutu Napoli je izborio jedanaesterac koji je uspešno realizovao Gruzijac Kviča Kvarachelija za vođstvo od 1:0.
Samo desetak minuta kasnije Nigerijac Viktor Osimen postiže pogodak za 2:0 a onda pet minuta kasnije praktično obezbeđuje pobedu gostima svojim šesnaestim golom u prvenstvu.
Ovom pobedom Napoli je uvećao prednost na 56 bodova, što je 16 više od Intera i Rome, odnosno 18 u odnosu na Lacio i Milan. Sa druge strane, trećim uzastopnim porazom Specija je ostala 17. na prvom mestu iznad zone ispadanja, uz samo pet bodova više od Verone.