Napoli poražen na debiju Gatuza

Izvor: RTS, 14.Dec.2019, 21:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Parme pobedili su Napoli rezultatom 2:1 u utakmici 16. kola italijanske Serije A. Napoli nije uspeo da pobedi ni na sedmom uzastopnom meču u domaćem prvenstvu, na kojem je debitovao novi trener Đenaro Gatuzo.
Nekadašnji vezista i trener Milana zamenio je pre nekoliko dana Karla Ančelotija.

Katastrofalno je počelo za Gatuza – u četvrtom minutu je Kuluševski "provozao" Kulibalija >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i postigao vodeći gol, a osim toga štoper Napolija se povredio i morao je van terena.
Od tog trenutka krenuli su Napolitanci da napadaju svim silama, stvarali prilike, a u finišu prvog poluvremena VAR im je oduzeo penal.
Ipak, u 64. minutu Mertens je odlično centrirao, Arkadijuš Milik bio najviši u skoku i smestio loptu uz levu stativu.
Činilo se da do kraja susreta neće biti promena rezultata, ali tako nije mislio napadač Parme Žervinjo. On je u trećem minutu nadoknade postigao gol i rastužio novog trenera Napolija.
"Mlekadžije" su ovim trijumfom preskočile današnjeg rivala, imaju 24 boda na sedmom mestu, tri više od Napolija
U prvoj utakmici dana Breša je sa ubedljivih 3:0 savladala Leće.