Napoli može i bez Gonzala

Izvor: Mondo, 10.Apr.2016, 17:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napolitanci bez svog prvog strelca ubedljivo savladali Veronu i nastavili trku sa Juventusom.

Sve odigrane nedeljne utakmice 32. kola Serije A završene su pobedama domaćina. Posle istorijske pobede Empolija u derbiju Toskane, trijumf su upisali i Torino, Napoli i Sampdorija.

Najubedljiviju je slavio Napoli koji je sa 3:0 sa San Paola ispratio “fenjeraša” Veronu. Napolitanci su na ovom meču bili lišeni pomoći suspendovanog Gonzala Iguaina, ali gosti koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << su sa samo tri pobede ove sezone zakucani za dno tabele bili su lak plen.

Sve je bilo rešeno u prvih 45 minuta u kojima je Napoli napadao, promašivao, a onda i pogađao.

Dve stative pogodili su Napolitanci u prvom poluvremenu, posle pokušaja Insinjea i Gabjadinija, kojem je pripala pomalo nezahvalna uloga da zameni Iguaina.

Imao je Gabijadini još dve dobre prilike, a onda je u 33. minutu konačno i zatresao mrežu. Dvadesetčetvorogodišnji napadač odlično je ispratio akciju i pokušaj Kaljehona a zatim glavom pospremio odbijenu loptu u mrežu.

Izvor: YouTube

Verona nije imala šanse protiv raspoloženog Napolija, a kada je u drugom minutu sudijske nadoknade Suprajen skrivio penal i dobio crveni karton sve je bilo gotovo.

Siguran realizator jedanaesterca bio je Insinje i Napoli je sa prednošću 2:0 otišao na odmor.

Momci u plavim dresovima rutinski su odradili drugo poluvreme, a sudbinu Verone zapečatio je Kaljehon u 70. minutu posle dobrog prodora i asistencije El Kadurija.

Mogao je Španac nešto kasnije da povisi i na 4:0, ali je loše šutirao posle odlično izbjegnute ofsajd zamke. Napoli je ovom pobedom ostao na šest bodova zaostatka za liderom Juventusom šest kola pre kraja sezone.

Domaćinsku nedelju u Italiji potvrdili su i Torino pobedom nad Atalantom 2:1, te Sampdorija koja je u Đenovi savladala Udineze rezultatom 2:0.