Izvor: MozzartSport.com, 02.Maj.2021, 17:12

Nant se raspucao, Lorijan mu drži glavu ispod površine (VIDEO)

Mec brojao do pet, Rajkovićev Rems samo do boda

Posle osam stabilnih godina u Ligi 1, Nant će se na kraju ove sezone gotovo izvesno spustiti rang niže. Doduše, daleko od toga da se predao, ali je, čini se, kasno proradio. U 35. kolu rutinskih 4:1 na gostovanju Brestu, druga vezana u prvestvu, međutim, može biti uzaludna, jer na identičan način mu odgovara Lorijen, prvi kandidat u borbi za opstanak, koji je ovog popodneva na svom terenu protiv Anžea takođe upisao drugu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << uzastopnu pobedu u šampionatu (2:0), pa na tri runde do kraja ima četiri boda više od Kanarinaca.

Kako nije često pobeđivao,  današnji trijumf, inače tek sedmi, očekivano, bio je ujedno i Nantov najubedljiviji ove sezone, a napadači vrlo raspoloženi. Brojanje je otpočeo Mozes Simon posle odbitka u 15. minutu, prelepim udarcem sa 16 metara sredinom prvog dela prednost je duplirao najbolji strelac ekipe Ludovik Blas (deveti pogodak), na startu nastavka trijumf overio Imran Loiza, da bi tačku stavio Kalifa Kulibali sa bele tačke po isteku sat vremena igre.

Lorijan je posao završio za svega tri minuta. U 44. Visa je domaćina doveo u prednost iz penala, da bi na samom početku drugog dela, u 47. Lemoan otklonio svaku sumnju po pitanju pobednika, s obzirom da je Anže još od 17. minuta imao igrača manje, nakon što je Kulibali, utisak je, prestrogo isključen.

Seriju od sedam mečeva bez pobede prekinuo je Mec, i to na kakav način - na gostovanju prežaljenom Dižonu postigao je pet komada (5:1), epilog na koji je u velikoj meri uticao i crveni karton ofanzivnog vezste domaćina Bersanta Seline u 43. minutu, kada je Mec već imao dva gola prednosti.

U poslednjem meču u istom terminu, ekipa našeg Predraga Rajkovića, Rems, remizirao je Nimom, za koji bi peti uzastopni meč bez trijumfa mogao da znači i definitivnu selidbu u niži rang, jer je od bezbedne zone udaljen šest bodova.

FRANCUSKA, LIGA 1 - 35. KOLO