Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Nov.2015, 18:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nagrada "Petar Banićević" glumcu Pavlu Jeriniću
Glumac Narodnog pozorišta u Beogradu Pavle Jerinić ovogodišnji je dobitnik nagrade "Petar Banićević" koju dodeljuje nacionalni teatar.
Jednoglasnu odluku doneo je žiri kojim je predsedavao v.d. direktora Drame Narodnog pozorišta Željko Hubač, a članovi su bili glumci Nela Mihailović i Slobodan Ćustić.
Jerinić je nagradu dobio za ulogu Deli Jove u predstavi "Bela kafa", po tekstu Aleksandra Ace Popovića i u režiji Milana Neškovića.
Nagrada >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << "Petar Banićević" dodeljuje se mladom glumcu ili glumici starosne dobi do 35 godina, koji su umetnički istakli u periodu od 1. novembra prethodne do 31. oktobra tekuće godine i iskazali visok profesionalizam u poslu i odnosu prema Narodnom pozorištu.
Priznanje, ustanovljeno 2011. godine, sastoji se od originalnog umetničkog dela sa likom velikana srpskog glumišta Banićevića, rad akademskog slikara i scenografa Geroslava Zarića.
Dosadašnji dobitnici su Igor Đorđević, Nenad Stojmenović, Miloš Đorđević i Nada Šargin.
Nagrada će svečano biti uručena 12. novembra, na sceni "Raša Plaović", na prvom narednom izvođenju "Bele kafe", saopštilo je Narodno pozorište.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Glumac Pavle Jerinić dobio nagradu Petar Baničević
Izvor: Story, 02.Nov.2015
Glumac Narodnog pozorišta u Beogradu Pavle Jerinić ovogodišnji je dobitnik Nagrade..Foto: Promo..Jerinić je nagradu dobio za ulogu Deli Jove u predstavi Bela kafa, po tekstu Aleksandra Ace Popovića i u režiji Milana Neškovića...Nagrada Petar Banićević dodeljuje se mladom glumcu/glumici starosne...























