Izvor: Nezavisne Novine, 30.Jul.2017, 09:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nadmašio Felpsa – tri zlata Dresela u jednom danu
Amerikanac Kejleb Dresel (20) ušao je u istoriju plivanja kao prvi takmičar koji je u jednom danu osvojio tri zlatne medalja na Svjetskom prvenstvu.
Nakon što je u individualnim trkama osvojio titule na 50 metara slobodno i 100 metara delfin u roku od pola sata, u subotu je do zlata stigao i sa mješovitom štafetom SAD 4x100 slobodno.
Drasel je tako Svjetsko prvenstvo u Budimpešti završio sa šest zlatnih medalja jer je prethodno trijumfovao još na 100 metara slobodno >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << te u štafetama 4x100 slobodno i 4x100 mješovito.
Ni najbolji plivač svih vremena Majkl Felps nije uspio da na jednom SP osvojio tri zlatne medalje u jednom danu, a Dresel mu je zamalo oborio rekord na 100 metara delfin, bio je sporiji sa 0,04 sekunde.
Nastavak na Nezavisne Novine...











