Izvor: Studio B, 19.Nov.2014, 16:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nadal: Đoković je fantastičan igrač
Španski teniser Rafael Nadal ocenio da je Novak Đoković svojim kvalitetima zaslužio status najboljeg igrača sveta.
"Novak je fantastičan igrač. Zaslužuje mesto broj jedan i zbog činjenice da dugo nije imao nikakvu povredu, što je za jednog igrača od velike važnosti", rekao je Nadal.
Najbolji srpski teniser koji je osvojio završni Masters u Londonu, pošto mu je >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << u finalu Rodžer Federer predao meč bez borbe, završio je godinu na prvom mestu, treći put u četiri godine.
Španski teniser koji je propustio završnicu u Londonu zbog operacije slepog creva nada se da će ga povrede zaobići naredne sezone.
Nadal planira da započne treninge u decembru, kada će startovati pripreme za odbranu titule na ATP turniru u Dohi u januaru.
"Nije ovo bila laka godina, naročito njena druga polovina, ali to je deo mog života i karijere i to prihvatam kao tako", rekao je Nadal u intervjuu Rojtersu.
Nadal je probleme sa povredama prvi put imao u jauaru ove godine, kda je zbog bolova u leđima poražen u finalu Austraijen opena od Stanisalasa Vavrinke.
Nadal je uspeo na vreme da se oporavi za Rolan Garos na kojem je osvojio devetu titulu šampiona Otvorenog prvenstva Francuske u karijeri pobedom nad Đokovićem u finalu.
Ipak, Nadallovi problemi sa povredama nastavljeni su na Vimbldonu kada je izgubio u četvrtom kolu od tinejdžera iz Australije Nika Kirgiosa, pre nego što ga je povreda ručnog zgloba naterala da odustane od US Opena.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković, Tenis








