Izvor: B92, 06.Nov.2008, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na Poljudu otkriven "Kup maršala"
Uprava višestrukog jugoslovenskog i hrvatskog prvaka, splitskog Hajduka, odlučila je da prelazni pehar namenjen osvajaču nekadašnjeg Kupa maršala Tita prvi put izloži u klupskom muzeju na "Poljudu", preneli su hrvatski mediji.
Pehar, koji je pripao Hajduku 1991. godine, nakon pobede od 1:0 u finalnom okršaju sa fudbalerima Crvene zvezde, bio je odnet u Split i nikada nije vraćen.
"Pehar smo osvojili usred Beograda, doneli ga u Split i znali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << smo da će zauvek ostati kod nas", rekao je Igor Štimac, nekadašnji prvotimac a kasnije direktor trofejnog kluba, koji je bio akter poslednjeg finala Kupa maršala Tita, na kome je jedini pogodak postigao Alen Bokšić.
"Taj trofej će zauvek imati veliko emotivno i simboličko značenje za sve nas i naše navijače", poručio je Štimac.
U Hajduku kažu da su srebrni pehar, težak 17 kilograma, sve ove godine skrivali jer su se plašili da u slučaju bankrota kluba on ne udje u stečajnu masu. Nakon što je Hajduk nedavno uspešno privatizovan, odlučeno je da on bude izložen pored ostalih trofeja koje su "bili" osvojili u proteklih 97 godina.







