NLB: FMP novčano, Pehar pauzira

Izvor: B92, 25.Nov.2008, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NLB: FMP novčano, Pehar pauzira



Kancelarija NLB lige odredila je i saopštila u utorak kazne učesnicima skandala na utakmici Helios - FMP koja je odigrana u Domžalama.KK FMP je novčano kažnjen po više osnova, dok je sportski direktor Ratko Radovanović suspendovan jedan meč.

Novčana kazna za tim iz Železnika iznosi 8200 eura: 900 eura za dve tehničke greške, 600 za diskvalifikujuću grešku sportskog direktora Radovanovića, a ostatak sume odlazi na tehničke greške treneru Slobodanu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Klipi, ali i zbog izjava koje su zvaničnici kluba iz Železnika davali povodom incidenta posle meča . Ta kazna je najveća i iznosi čak 6000 eura!

Sudija Dražen Pehar neće biti delegiran u dva naredna ciklusa, što bi praktično trebalo da znači da neće suditi u 8 narednih kola regionalnog takmičenja.

Portparol kluba iz Železnika Goran Jezdić, ispred svog kluba rekao je da kazna sudiji Peharu predstavlja gotovo nikakvu satisfakciju za FMP:

" Sve ovo je jalova satisfakcija za KK FMP. Ovim se dokazuje da kult lige o kome smo već pričali i na koji je FMP ukazivao - definitivno postoji. Kazne koje su nam propisane platićemo, ali kamatom na dugogodišnja finansijska dugovanja koja postoje od NLB lige prema našem klubu. Sve ovo govori da u ligi definitivno nešto nije u redu, i da što hitnije treba da sednemo za sto i razgovaramo" rekao je Jezdić.

Podsetimo, Ekipa iz beogradskog predgrađa izgubila je u Sloveniji 96:82, iako je minut pre kraja imala aktivan rezultat. Sudije Dražen Pehar i Dubravko Muhvić podelili su u finišu meča nekoliko tehničkih grešaka klupi FMP-a. Beograđani su u jednom trenutku čak i povukli ekipu sa terena, ali su se posle molbe prvog čoveka kluba Nebojše Čovića vratili i odigrali do kraja utakmicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.