NIKO KAO ON: Kejn je postavio NOVE standarde u Evropi (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 26.Dec.2017, 15:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NIKO KAO ON: Kejn je postavio NOVE standarde u Evropi (FOTO)

U 20. kolu Premijer lige sastali se Totenhem i Sautemptona.

Već na poluvremenu utakmice Premijer lige između Totenhema i Sautemptona oboren je rekord, a u glavnoj ulozi bio je Hari Kejn. Napadač Pevaca iz Londona dao je golove u 22. i 39. minutu. Na taj način prestigao je i Alana Širera i Lionela Mesija. Legendarnog engleskog napadača prestigao je jer je dao 38 golova u kalendarskoj godini. Širer je bio na "koti 36".

Od Mesija je bolji jer je dao 55 golova u svim >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << takmičenjima. Takođe treba da sa naglasi da je Mesi odigrao 64 utakmice i dao 54 gola. Kejn je to učinio u 50 mečeva. Ova računica se odnosila na igrače iz pet najkvalitetnijih evropskih liga, Španije, Italije, Engleske, Nemačke i Francuske.

Harry Kane beats Alan Shearer's and Lionel Messi's goal records to become Europe's top scorer in 2017 https://t.co/TWhvlVumaZ

— Indy Football (@IndyFootball) December 26, 2017

Isto tako, Kejn je postao prvi igrač još od 2009. godine koji je u kalendarskoj godini dao više golova od Kristijana Ronalda i Lionel Mesi. To je tada učinio David Vilja.

#thfc striker Harry Kane is the first player since David Villa in 2009 to score more goals in a calendar year than Cristiano Ronaldo and Lionel Messi. pic.twitter.com/VGUEoBrO2K

— Hotspur Related (@HotspurRelated) December 26, 2017

Dušan Tadić je utakmicu počeo na klupi Sautemptona.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.