Izvor: MozzartSport.com, 03.Dec.2020, 23:39

NEDOVIĆ! Nemanja bio prava neman za bivšu Olimpiju u Milanu

Dao je najvažnije poene uz pomoć Papapetrua, ukupno 16

Nema sumnje da je Nemanja Nedović bio vrlo motivisan na gostovanju Olimpiji iz Milana, protiv svog bivšeg kluba, sada u dresu Panatinaikosa. I to se videlo. Posebno u odlučujućim momentima kada je srpski igrač dao najvažnije poene za Zelene – 77:80.

Meč se rešavao u poslednjem minutu, Nedović je nabacio prelepu asistenciju Papajanisu, PAO je vodio poen, Dilejni je promašio >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << trojku, a onda Nedović otišao na slobodna bacanja. Dao je jedno za dva razlike.

Olimpija je imala napad, Šilds je promašio i tu je bio kraj.

Nedović je utakmicu završio sa 16 poena, a imao je i četiri asistencije. Ukupan indeks korisnosti - 17. Još jedna odlična njegova utakmica. Dobio je mnogo čestitki od saigrača posle utakmice. Jako važna partija za njega i na ličnom planu. Ovo jei bila i njegova lična borba protiv tima u kom se nije proslavio. Ali zato je već navijačima Panatinaikosa ušao pod kožu.

"Važna pobeda za bas. Armani je jedan od najboljih timova u ligi. Iskoristili smo šansu, iskoristili smo naše prednosti i došli do izuzetno važne pobede", rekao je Nedović.

Treba dodati da nije baš imao savršene brojke u šutu - 2/4 za dva i 2/6 za tri, ali je gađao 6/8 sa penala. Ima tu čak prostora za još bolje procente.

Već u najavi utakmice moglo je da se pretpostavi da će u sudaru Olimpije i Panatinaikosa verovatno odlučivati poslednji minuti i baš tako je i bilo.

Sve vreme egal meč. Prvo poluvreme pripalo je Olimpiji koja je u tom periodu dala 42 poena, potom je Panatinaikos ubrzao, bio dominantan u trećoj četvrtini i to je sve dovelo do neizvesne završnice u kojoj se igralo na jedan posed.

Sa poenima Nemanje Nedovića PAO je stigao na tri poena zaostatka dva minuta pre kraja utakmice, a onda je sjajni Nedović i trojkom smanjio na 75:73 za Italijane, a onda se trojkom nadovezao Papapetru.

To je sve bilo dovoljno da PAO dođe do izuzetno važne pobede.

Vladimir Micov je odigrao 21 minut i za to vreme je dao dva poena, imao je tri skoka i dve asistencije.