Muslin potvrdio: Na Gruziju sa najjačim sastavom!

Izvor: Sportske.net, 23.Mar.2017, 19:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muslin potvrdio: "Na Gruziju sa najjačim sastavom!"

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Slavoljub Muslin rekao je danas da će protiv Gruzije konačno imati sve igrače na raspolaganju i da će na teren izaći najjača ekipa do sada.

Fudbaleri Srbije gostovaće u petak Gruziji u petom kolu Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

"Do sada nismo na raspolaganju imali ekipu koja je bila u mojoj glavi. Sada imam sve igrače na raspolaganju i dilema je odavno rešena. Igraćemo sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << svojim najjačim sastavom u ovom momentu", rekao je Muslin na konferenciji za novinare u Tbilisiju.

Srbija posle četiri utakmice zauzima drugo mesto na tabeli sa osam bodova, šest više od Gruzije, koja je pretposlednja.

Slaboljub Muslin je kazao da utakmica protiv Gruzije nije najvažnija u kvalifikacijama, ali je istakao da je izuzetno bitna.

"Svi su bodovi važni. Najvažnije je da igramo na svom nivou. Igramo sve bolje i bolje iz utakmice u utakmicu. Sve zavisi od nas. Biće dobro ako odigramo na svom nivou, kao i do sada, a možemo i još bolje", kazao je Muslin.

On je naveo da Gruzija ima dobru ekipu i da je zaslužila više bodova nego što je osvojila, ali da je Srbija u Tbilisi došla po pobedu.

"Ne smemo da potcenimo protivnika. Gruzini su totalno nepredvidivi. Mogu da pobede bilo koga. Za tako nešto smo se i spremali, najozbiljnije što možemo, kao da je najjači protivnik. Možda će biti rasterećeniji od nas", naveo je selektor.

Po njegovim rečima, pritisak njegovoj ekipi predstavlja to što od 2010. godine i Svetskog prvenstva u Južnoj Africi nije igrala na velikom takmičenju.

"Ali, bavimo se sportom na visokom nivou u moramo da se izborimo sa pritiskom. Od 2010. nismo bili ni na jednom velikom takmičenju i zbog toga imamo presiju, ali igrači su toga svesni i mislim da ne bi trebalo da bude ikakvih problema", rekao je Muslin.

Utakmica će se igrati sutra od 18.00 na stadionu "Dinamo Arena".

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Bane: "Gruzija nema šta da izgubi"

Izvor: Sportske.net, 23.Mar.2017

Fudbaler Zenita i kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović poručio je da Gruzija nema šta da izgubi u sutrašnjem meču i da "Orlovi" moraju da podignu borbeni gotovs na najviši nivo...Fudbalska reprezentacija Srbije gostovaće u petak Gruziji u petom kolu Grupe D kvalifikacija za Svetsko...

Nastavak na Sportske.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.