Izvor: MozzartSport.com, 16.Jan.2021, 21:47

Muskron iznenadio Genk i pobegao sa dna (VIDEO)

Drugi vezani poraz Genka, najbolji napad lige ostao bez municije

Minule sedmice su fudbaleri Genka doživeli poraz od Kortrajka na gostovanju, te su tako prekinuli seriju od tri meča bez poraza. Nastavio je najbolji napad lige da razočarava i ovog vikenda, ovoga puta je Muskorn bio bolji od drugoplasirane ekipe belgijskog šampionata i to veoma ubedljivo (2:0). Ovim trijumfom ekipa Muskrona je pobegla sa poslednje pozicija na tabeli i sada je izvan zone ispadnja.

Pobedi >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Muskrona kumovao je crveni karton koji je u 36. minutu zaradio štoper Kuesta. Srušio je protivničkog igrača u kontri u fudbaler Genka i zaradio direktno isključenje. Sa igrač manje po snežnom terenu u Muskronu gosti nisu mogli do bodova. Iako su u prvom poluvremenu imali nekoliko solidnih prilika da stignu do pogotka.

Domaćin je poveo u 29. minutu, Fabris Olinga se upisao u listu strelaca na asistenciju Šadasa, da bi samo sedam minuta kasnije gosti ostali sa desetoricom. Totalna dominacija brojčano nadmoćnog Muskorna u nastavku, koju u 71. minutu kruniše Tabeku. Bilo je već tada sve jasno u Muskronu, ali se 10 minuta kasnije i treći put zatresla mreža Genka, Aguzul je sa ivice peterca pogodio praznu mrežu rivala. Ipak, reagovao je VAR i treći gol domaćina je poništen zbog prekršaja nad golmanom Denijem Vukovićem, reprezentativcem Australije srpskog porekla.

Koliko je Genk bio nemoćan u nastavku govori i činjenica da su gosti uputili tek jedna udarac ka golu Muskrona, dok je domaćin u četiri navrata pretio, jednom je zatresao mrežu, Vuković je tri putamorao da interveniše.

Najbolji napad lige je tako podbacio protiv jednog od najslabijih timova šampionata, Genk je ostao drugi, ali Briž sada ima priliku da se osami na vrhu i pobegne mu sedam bodova. Šarleroa takođe ima utakmicu manje i mogao bi da priđe plavo-belima na samo dva boda. Tek peti trijumf Muskrona. koji je sada prvi iznad crte sa 20 bodova.

U istom terminu Vasland-Beveren je ugostio Varegem, a gosti su upisali četvrti vezani trijumf u ligi i to na veoma ubedljiv način (5:1). Po dva pogotka za pobednički sastav postigli su Bruno i Kajnorgios, u listu strelaca upisao se i Armenakas.

BELGIJA 1 - 20. KOLO