Monako u formi – Ben Jeder srušio drugoplasirani Nant

Izvor: B92, 25.Okt.2019, 23:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Monaka slavili su na gostovanju Nantu sa 1:0, na otvaranju 11. kola francuske Lige 1.

Jedini gol na meču postigao je Visan Ben Jeder u 22. minutu.

On je sjajno nadmudrio dvojicu defanzivaca domaćih i poslao neodbranjiv udarac pod prečku gola koji čuva Lafont.

Publika u Nantu je mogla da vidi još nekoliko golova, a dve kolosalne šanse propustio je Kalifa Kulibali, koji je u 14. minutu šutirao malo iznad prečke, da bi u 51. njegov udarac završio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na desnoj stativi.

Ben Jeder je u 60. minutu ponovo uspeo da sjajnim volejom savlada Lafonta, međutim, sudija Lenar je uz konsultaciju VAR-a taj pogodak poništio zbog ofsajda u kome se našao 29-godišnji napadač.

Monako je mogao sve da reši u nadoknadi vremena, ali je veliku priliku propustio Balde Keita. Ipak, Monako je sačuvao minimalnu prednost i zabeležio četvrti trijumf u poslednjih pet mečeva.

U narednom kolu obe ekipe gostuju, Nant Bordou, a Monako Sent Etjenu.