Moćni Napoli, Verona iznenadila, Parma ubedljiva

Izvor: Sportski Žurnal, 06.Okt.2013, 14:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napoli je osvojio bodove protiv Livorna (4:0), Verona je neočekivano lako trijumfovala u Bolonji (4:1), dok je Đenova iščupala bod na gostovanju protiv Katanije (1:1), u utakmicama sedmog kola italijanske Serije A.

Napolitanci su šestom pobedom ove sezone preskočili Juventus na tabeli i preuzeli drugu poziciju sa dva boda zaostatka za vodećom Romom, jedinim timom s maksimalnim učinkom u dosadašnjem delu šampionata. Već na poluvremenu Napoli je stekao dva gola prednosti i rutinski u nastavku overio trijumf nad povratnikom u Seriju A.

Tim Verone nastavlja sa odličnim igrama, a posle slavlja u Bolonji, koja je sada pretposlednja, preuzeo je peto mesto sa samo tri boda manje od šampiona Juventusa. Boško Janković je današnji meč presedeo na klupi.
Đenova je iščupala bod u Kataniji autogolom Legrotaljea, Sampdorija je u samoj završnici izborila remi protiv Torina (2:2), a Dušan Basta je odigrao svih 90 minuta u pobedi Udinezea nad Kaljarijem (2:0).
Parma je savladala sa 3:1 poslednji tim na tabeli Sasuolo u prvom nedeljnom meču sedmog kola Serije A.
(FOTO: AP)
Na asistenciju Antonija Kasana, Rafaele Paladino doveo je u 32. minutu Parmu u vođstvo.
Problem za domaći tim nastao je pred kraj prvog poluvremena, kada je Antonio Mirante isključen, a sudija je svirao penal za Sasuolo. Precizan sa bele tačke bio je Domeniko Berardi.
Još jednom je Kasano bio asistent, ovog puta kod pogotka Alesandra Rosija, koji je u 70. minutu povećao na 2:1.
Nagrada za dobru igru Kasana usledila je samo šest minuta kasnije, kada je upravo on postavio konačnih 3:1.
Semafor sedmog kola Serije A:
Parma – Sasuolo 3:1 (Paladino 32, Rosi 70, Kasano 76 – Berardi 45+6)
Bolonja – Verona 1:4 (Dijamanti 53. penal – Kačijatore 22, Iturbe 29, Toni 56, Žorginjo 90+3)
Katanija – Đenova 1:1 (Barijentos 59 – Legrotalje 87. autogol)
Napoli – Livorno 4:0 (Pandev 3, Inler 26, Kaljehon 56, Hamšik 83)
Sampdorija – Torino 2:2 (Sansone 41, Eder 90+3 penal – Imobile 66, Ćerči 76)
Udineze – Kaljari 2:0 (Danilo 34, Di Natale 54)
20:45 Juventus – Milan
20:45 Lacio – Fiorentina
Kjevo – Atalanta 0:1 (Moralez 16)
Inter – Roma 0:3 (Toti 18. i 40, Florenci 44)

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.