Mitrović i Fulam se debaklom oprostili od Čempionšipa

Izvor: B92, 07.Maj.2022, 15:25

Ekipa Fulama poražena je od Šefild junajteda rezultatom 4:0 u poslednjem kolu Čempionšipa.

Iako prvi na tabeli, tim Fulama izlgedao je nemoćno u meču koji je odigran na "Bramal lejnu".

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nije se upisao u strelce u poslednjoj utakmici Čempionšipa za ovu sezonu.

Šefild je načeo mrežu Fulama već u desetom minutu golom Morgana Gibs Vajta, a prednost je duplirana u 21. minutu nakon što je Iliman Ndiaj zatresao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mrežu šampiona druge lige Engleske.

Nije se mnoog čekalo na sledeći gol. Samo četiri minuta kasnije na semaforu je stajalo 3:0 a Šefild, a gol je postigao Sander Berge.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo – brzim golom Šefilda!

Enda Stivens, odbrambeni igrač Šefild junajteda upisao se u listu strelaca za vođstvo svoje ekipe od 4:0.

U 60. minutu uz aplauze najbolji igrač Čempionšipa Aleksandar Mitrović je napustio igru završivši tako ovu sezonu sa čak 43 postignuta gola.

Do kraja utakmice nije postignut nijedan gol pa se meč završio konačnim rezultatom 4:0 u korist Šefilda.

U istom terminu odigrane su i sve ostale utakmice planirane za poslednje kolo Čempionšipa.

U Premijer ligu direktno idu Fulam i Bornmut, dok će se za preostalo jedno mesto kroz plej-of boriti Hadersfild, Notingem Forest, Šefild junajted i Luton.