Izvor: B92, 01.Jul.2016, 08:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Minut aplauza za žrtve sa 'Ataturka' na Velodromu
Evropska fudbalska unija (UEFA) objavila je da se neće održati minut ćutanja za žrtve terorističkog napada u Istanbulu pred meč između Portugala i Poljske.
Ipak, sramna odluka UEFA nije uticala na reprezentativce dveju zemalja i publiku u Marseju, koji su neposredno pred početka meča odali počast poginulima gromoglasnim aplauzom.
Posle intoniranja himni obe selekcije, igrači oba tima i publika su najpre mirno stajali nekoliko sekuni, a potom nezvaničnim "minutom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << aplauza" odali počast žrtvama.
UEFA je nekoliko časova pre susreta četvrtiine finala, objavila sramno saopštenje – da se minut ćutanja ili nošenje crnog flora na utakmicama praktikuje "za žrtve tragičnih događaja koji su povezani sa fudbalom, ili u zemlji jedne od učesnica aktuelnog takmičenja ili zemlje domaćina takmičenja".
Reprezentacija Turske učestvovala je u grupnoj fazi takmičenja na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.
"Minut aplauza" održan je jednom ranije na ovom prvenstvu, tokom utakmice Francuska – Albanija u grupnoj fazi, u počast dvojici francuskih policajaca ubijenih u svojim domovima.
Posle terorističkih napada u Parizu u novembru prošle godine sve utakmice u organizaciji UEFA počele su minutom ćutanja.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija



















