Ministarstvo vera: Večiti, poslušajte SPC

Izvor: S media, 17.Apr.2011, 11:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ministarstvo vera: Večiti, poslušajte SPC

Apelu SPC da se 140. večiti derbi ne igra na Veliku subotu priključio se i sekretar Ministarstva vera i dijaspore u Vladi Srbije, Miodrag Jakšić.

On ne vidi nikakav problem što se crkva meša u sport, čak preporučuje da se njen predlog o odlaganju meča usvoji.

JSL: Mikić sačuvao Zvezdu na "Čika Dači" VIDEO

Partizanu duplo veća kazna nego Zvezdi

Jokanović: Da vidimo Zvezdu u Humskoj

Ninkov: Metalcu ne >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << pomažu ni premije komšija

- Prirodno je i normalno poslušati preporuku Svetog arhijerejskog sinoda Srpske pravoslavne crkve i odložiti fudbalski derbi između Crvene zvezde i Partizana, čije odigravanje pada na Veliku subotu. Taj dan treba proslaviti kako to, inače, naša crkva čini u molitvi i miru, a derbi, kada prođu vaskršnji praznici, da se odigra na miru i u svetkovinu fudbala i sporta uopšte - izjavio je Jakšić za Blic.

Konačna odluka o eventualnom odlaganju utakmice za sada je u rukama Partizana, ali u Humskoj i dalje smatraju da nema potrebe pomerati termin susreta sa Crvenom zvezdom, ako se ostale utakmice Jelen Superlige Srbije igraju na taj dan.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan,   Večiti derbi

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.