Izvor: MozzartSport.com, 05.Dec.2020, 19:44

Minimalistička umetnost De Brujnea i Sterlinga (VIDEO)

Dvojac Sitija za 21. minut slomio Fulam

Rahim Sterling i Kevin de Brujne za nešto više od dvadeset minuta uspeli su da slome Fulam i donesu Mančester Sitiju petu prvenstvenu pobedu (2:0).

Izabranici Pepa Gvardiola nošeni fenomenalnim fudbalskim arhitektom rutinski su stigli do celog plena u utakmici 11. kola, a pobedu je tandem Građana najavio već u 5. minutu. De Brujne je idealno proigrao Sterlinga koji je iza sebe ostavio štoperski >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << par Fulama i potom plasirao loptu u dalji ugao.

Akcija iz školskih udžbenika demonstrairala je kako fudbal istovremeno može da bude jednostavan i lep, istovremeno srušiviši lađe gostiju i pre nego što su stigli dobro da se oznoje. De Brujne je spojiviši Sterlinga sa golom stigao do 14. premijerligaške asistencije u 2020. godini čime je potvrdio da je trenutno najbolji fudbalski plejmejker na svetu.

Samo 20 minuta kasnije isti dvojac se ponovo našao u centru pažnje. Andersen je nepropisno zaustavio engleskog napadača, Mos je pokazao na belu tačku, a Belgijanac je preuzeo odgovornost. Hladnokrvno je De Brujne poslao loptu u jednu, a Areolu u drugu stranu udvostručivši tako prednost domaćina.

Uvodni period nagoveštavao je potop gostiju iz Londona, a teror odbrane Fulama Sterling je nastavio u 32. minutu, kad je neometano uputio udarac iz šesnaesterca gostiju, ali je Areola ovaj put bio na visini zadatka.

Ofanziva domaćina nije jenjavala ni u drugom poluvremenu. Seriju pokušaja počeo je De Brujne pogodivši prečku u 50. minutu, dok je osam minuta kasnije njegov pokušaj zaustavio golman Fulama.

Na kraju, poslednju šansu da pobedu sitija učini ubedljivijom nije uspeo da iskoristi Ruben Dijas u 78. minutu uputivši iz izgledne šanse udarac pored leve stative.

Pobeda nad Fulamom Građanima je deseta uzastopna u međusobnim duelima, a njom je nastavljen niz Sitija od 16 utakmica bez poraza protiv ekipe sa Krejven Kotidža.

Zanimljivo, Pep Gvardiola nije napravio nijednu izmenu do poslednjeg sudijskog zvižduka što se u Sitiju poslednji put u premijerligaškom meču desilo u aprilu 2005. godine u remiju sa Čarltonom (2:2).

Mančesterski klub posle deset susreta ima pt pobeda, tri remija i dva poraza, dok je Fulam u 11 utakmica ostvario dve pobede i remi.