Mile Srbin: Tri puta sam bio blizu smrti zbog Zvezde! (FOTO)

Izvor: Sportski Žurnal, 16.Feb.2012, 13:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mile Srbin: Tri puta sam bio blizu smrti zbog Zvezde! (FOTO)

Četiri godine bez titule, možda i pet, teško padaju pristalicama Crvene zvezde, a najteže bez sumnje Miodragu Milosavljeviću. Jedan od najstarijih navijača crveno-belih, daleko čuveniji kao Mile Srbin, preživljava sa mukom sušne sezone kluba zbog kojeg tri puta umalo nije platio glavom.

Marakana je od novembra okovana sa minus deset, do koliko ovih februarskih dana najčešće stiže živa u termometrima... >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Tri puta je izbegao je smrt – zbog Crvene zvezde!

Prvi put 1953, kad su crveno-beli u finalu Kupa Jugoslavije izgubili od večitog rivala sa 7:1:
- Pao sam na stadionu u nesvest. Hteo sam da svisnem od muke zbog prozivki navijača Partizana. U bolnici sam proveo 27 dana.

Drugi slučaj zbio se posle polufinalnih utakmica Kupa šampiona protiv Fiorentine 1953. Zvezda je u Beogradu izgubila 1:0, dok je u Firenci nije bilo golova:
Legao sam tad na šine. Da ne beše nekoliko navijača koji su me skinuli sa njih pregazio bi me voz.

U pitanju je bilo isto takmičenje 1971, crveno–beli su eliminisani od Panatinaikosa, ali je i treći put imao sreće:
Kad smo izgubili u Atini 3:0, išao sam od kafane do kafane od Crvenog krsta do Kalemegdana. U svakoj sam popio po vinjak, istovremeno pušeći „Kent”. Popušio sam dva pakla, a nisam bio pušač. Našli su me kako nepomično ležim na ulici, jedan taksista me je dovezao kući, a kasnije su me odveli u Vojnu bolnicu.



Mile Srbin je u razgovoru sa našim novinarem govorio o ljubavi prema Zvezdi, Bariju, Partizanu, sadašnjoj situaciju u voljnom klubu, a to pročitajte u prazničnom dvobroju Žurnala, 15. i 16. februara.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Povezane vesti

Mile Srbin: Tri puta sam bio blizu smrti zbog Zvezde! (FOTO)

Izvor: Utakmica.rs, 16.Feb.2012

Četiri godine bez titule, možda i pet, teško padaju pristalicama Crvene zvezde, a najteže bez sumnje Miodragu Milosavljeviću. Jedan od najstarijih navijača crveno-belih, daleko čuveniji kao Mile Srbin, preživljava sa mukom sušne sezone kluba zbog...Zurnal.rs

Nastavak na Utakmica.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.