Izvor: MozzartSport.com, 15.Jul.2020, 21:58

Milan opet kao u transu do preokreta, Mihi bod protiv Napolija (VIDEO)

Sampdorija demolirala Kaljari

Milan igra kao u transu od nastavka sezone. Rosoneri ne znaju za poraz, a pobedili su sve utakmice osim gostovanja SPAL-u i Napoliju. Pride su igrali jako dobro, dopadljivo i efikasno. Na tom putu su obarali i rivale poput Juventusa, Lacija i Rome, a nova žrtva je večeras bila Parma.

Kao nedavno kada su preokrenuli protiv Juventusa serijom golova za 20 minuta tako su i večeras blickrigom za 20 minuta u drugom poluvremenu preokrenuli protiv >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Parme na San Siru i slavili 3:1,

Milan je dobro otvorio meč, Romanjoli je pogodio prečku, Bonaventurin gol je poništen zbog nesrećnog ofsajda jer je Ibrahimović kačio loptu, Kesi je imao šut glavom... I stigla je kazna isteku poluvremena. Sevnula je kontra i Kurtić je sa penala realizovao asistenciju Grasija.

Ipak, primljeni gol nije pokolebao Rosonere koji su zaigrali mnogo bolje u drugom poluvremenu. Posle desetak minuta igre, Frank Kesi je ispalio projektila sa 20 metara i postigao evrogol za izjednačenje. Četiri minuta kasnije, kapiten Romanjoli je pogodio na centaršut preporođenog Čalhanoglua za ekpresan preokret. Konačan nokaut Parmi je zadao Čalhanoglu u 77. minutu sjajnim udarcem sa 20 metara u sam ugao Parminog gola.

Mogao je Milan i ubedljivije da slavi da je Ibrahimović u nekim situacijama imao više sreće u svom 100. meču u crveno-crnom dresu. Milan je novom pobedom prišao na bod od petog mesta i ostaje im samo da žale što su onako loše odigrali prvi deo sezone i što Ibrahimovića nisu ranije doveli. A ljudima u klubu ostaje da još jednom razmisle da li je dovođenje Ralfa Rangnika na mesto Stefana Piolija pravi potez za sledeću sezonu jer je aktuelni trener složio kockice i ekipa mu igra odličan fudbal.

Sa dobrim igrama je nastavila i Bolonja našeg Siniše Mihajlovića koji se vratio na klupu posle odrađene suspenzije. Oporavili su se od šokantano prokockane pobede u Parmi u prošlom kolu i pružili dbru partiju protiv Napolija. Da su imali malo više sreće, mogli su Mihini izabranici večeras i da savladaju Napoli, ali ni konačnih 1:1 nije loše.

Napoli je poveo na Dal'Ari posle serije kornera koju je u sedmom minutu krunisao Manolas. Napolitanci su kontroolisali meč do poluvremena, ali u drugom delu igre je dominirala Bolonja. Posle nekoliko šansi, Musa Berou je u 80. minutu uspešno završio kontranapad i doneo domaćinu izjednačenje. Mogla je Bolonja do totalnog preokreta posle greške Maksimovića u 85. minutu, ali Palasio nije iskoristio šansu.