Migrante koji su sekli ogradu kazniti za primer

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Avg.2015, 17:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Migrante koji su sekli ogradu kazniti za primer"

Vladajuća mađarska stranka Fides saopštila je danas da ilegalni migranti koji su privedeni pošto su isekli ogradu na granici sa Srbijom, treba da budu "kažnjeni za primer", uključujući zatvorske kazne.

Šef poslaničke grupe Fidesa u parlamentu Antal Rogan ocenio je da ilegalni migranti ne samo što nelegalno prelaze granicu, već "oštećuju i imovinu mađarske države".

Ova stranka će, kako je najavio, u septembru podneti predlog skupštini da se oštećivanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ograde na mađarsko-srpskoj granici proglasi krivičnim delom, prenela je MTI.

Ako zahtev bude usvojen, za uništavanje ograde slediće zatvorska kazna, rekao je Rogan.

Kako su preneli mađarski mediji ranije danas, grupa od 18 ilegalnih migranata isekla je tokom noći žičanu ogradu, u pokušaju da pređe u Mađarsku, ali ih je policija pritvorila.

Portparol mađarske vlade Zoltan Kovač rekao je za MTI da se izgradnja ograde sprovodi u nekoliko faza, u smislu tehničkih karakteristika i tehnologija koje se koriste, a najbrže rešenje je bodljikava žica, što se sada i radi.

Mađarska gradi ogradu duž granice sa Srbijom u dužini od 175 kilometara, kako bi zaustavila ogroman talas ilegalnih imigranata. Ograda bi trebalo da bude završena do 31. avgusta, jer radovi napreduju punom parom.

Do sada je više od 110.000 ilegalnih migranata prešlo granicu, kazao je vladin portparol.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Mađarska partija Fides traži kazne za primer zbog seče ograde na granici

Izvor: Blic, 07.Avg.2015

Vladajuća mađarska desničarska stranka Fides, koju vodi premijer Viktor Orban, traži da migranti uhvaćeni kako seku ogradu na granici sa Srbijom treba da dobiju "kazne za primer", poput zatvora...Vođa poslaničke grupe Fides u parlamentu Antal Rogan rekao je danas da im "nije dosta što kao imigranti...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.