Izvor: MozzartSport.com, 07.Jun.2020, 21:02

Metalac se mučio, ali je za nova tri koraka bliže eliti

Goleada u Smederevu - 3:3

Na papiru gledano, trebalo je to da bude lak zalogaj za Metalac. U goste mu je dolazila Budućnost iz Dobanovaca, jedan od najslabijih timova u Prvoj ligi Srbije. Ali, nije sve išlo po planovima...

Samo nekoliko minuta delilo je Metalac da se oklizne kad mu ni vreme ni mesto nije. Tek golom u 86. minutu i to iz penala tim iz Gornjeg Milanovca je slomio Budućnost i za nova tri koraka se primakao povratku u Superligu – 1:0.

Strelac >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je ponovo bio Aleksandar Katanić, najbolji golgeter lige, kojem je ovo 19. pogodak u sezoni. Konkurencija je daleko iza njega.

Raspored neće milovati Metalac u poslednja dva kola. Sledeće nedelje ide na noge Grafičaru, sa kojim se bori za prvo mesto, dok će u poslednjoj rundi dočekati Novi Pazar.

U drugom meču dana Smederevo i Žarkovo su igrali za svoju dušu i meč je bio gotovo revijalan – 3:3.

Domaći su imali dva gola prednosti na poluvremenu (3:1), ali je tim iz Beograda uspeo da dođe do boda.