Mediteran: Spasena 484 migranta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Maj.2017, 10:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mediteran: Spasena 484 migranta

Iz čamaca na Sredozemnom moru u subotu su spasena 484 migranta, dok su pronađena tela sedmorice muškaraca koji su se utopili u pokušaju da stignu do Evrope, saopštila je danas italijanska obalska straža.

Migranti su spaseni iz četiri odvojena gumena čamca u zajedničkoj akciji italijanske obalske straže i mornarice, jedne humanitarne grupe i dva privatna broda, navodi se u saopštenju, prenosi Rojters.

Više od 45.000 ljudi sitglo je do Italije čamcima iz Severne >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Afrike ove godine, što je za 40 odsto više u poređenju sa istim periodom 2016. godine, dok je 1.222 osoba poginulo na tom putu, prema podacima Međunarodne organizacije za migracije.

Većina migranata koji preko mora dolaze do Italije poreklom su iz supsaharske Afrike ili Bangladeša i plaćaju krijumčare iz Libije da im organizuju prelazak, navodi britanska agencija.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.