Mbape i Asensio vodili PSŽ do pobede u Strazburu

Izvor: B92, 03.Feb.2024, 00:09

Fudbaleri Pari Sen Žermena slavili su kao gosti kod Strazbura (2:1), u prvoj utakmici 20. kola Lige 1.

Najzaslužniji za trijumf tima iz prestonice bili su Kilijan Mbape i Marko Asensio, iako za francuskog napadača meč nije počeo na najbolji način.

Mbape je već u šestom minutu promašio penal, ali je u 31. uspeo da se ispravi, na asistenciju Asensija.

Već na startu nastavka, Mbape je uzvratio istom merom, a ovoga puta Španac je bio taj koji je pogodio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mrežu domaćih.

Nije se predavao Strazbur i u 68. minutu uspeo je da smanji, strelac je bio Dilan Bakva.

Pretili su domaći potom preko Emanuela Emege i Marvina Seneje, ali promene rezultata nije bilo.

PSŽ je ostao prvi sa 47 bodova, dok je Strazbur 10. sa 25 poena.