Izvor: Vesti-online.com, 23.Jun.2018, 18:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mažiću ne treba VAR, i Meksiko u osmini finala
Posle iznenađujuće pobede protiv svetskog prvaka Nemačke (1:0) savladana je i Južna Koreja (2:1).
Meksikanci su poveli u 26. minutu. S bele tačke neumoljiv je bio Karlos Vela.
Naš Milorad Mažić, glavni sudija meča, nije imao dilemu da je igrač Južne Koreje koristio ruku da bi sprečio centaršut u srce kaznenog prostora. Za VAR-om nije bilo potrebe.
Pobedu je potvrdio Havijer Ernandez Čičarito u 66. minutu. U protivnapadu je dobio loptu na ivici >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << šesnaesterca, driblingom se oslobodio suparničkog igrača i zatresao mrežu pored nemoćnog golmana.
Njemu je to bio 50. gol u reprezentaciji pa je sada njen najbolji strelac ikada. S četiri gola na mundijalima izjednačio se s Luisom Ernandezom, rekorderom, koji je svoja četiri pogotka u nacionalnom timu postigao u Francuskoj 1998.
Južnokorejci su dali utešni pogodak u drugom minutu zaostavnog vremena. Son je s dvadesetak metara poslao neodbranjiv šut u rašlje golmana Očoe.
Nastavak na Vesti-online.com...










