Matić nije jedini koji nosio cvet maka na dresu

Izvor: Vesti-online.com, 05.Nov.2018, 12:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Matić nije jedini koji nosio cvet maka na dresu

Srpski fudbaler Nemanja Matić izazvao je veliku buru na Ostrvu pošto na utakmici protiv Bornmuta odbio da nosi simbol stradanja u Prvom svetskom ratu – cvet maka, tradicija je svake prve nedelje novembra. Ipak, nije Matić jedini.

Igrač Stouka, Džejms Meklin, takođe nije nosio cvet maka i tako izazvao lavinu komentara od strane domaćih navijača. Ako je nejasno zbog čega cvetića nije bilo na dresu veziste Junajteda, kod Džejmsa Meklina je sve bilo kristalno čisto, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << to nije izazvalo dobre reakcije.

Naprotiv, jedna sekcija navijača Stouka mu je tokom utakmice sa Midlsbroom žestoko zviždala, psovala ga i prozivala zbog toga, da bi im on, dan kasnije u svom Instagram postu žestoko odgovorio.

- Nemaju ništa u svom čitavom imperijalnom arsenalu što može slomiti duh jednog Irca koji ne želi da bude slomljen - citirao je Meklin reči irskog aktiviste i nacionaliste Bobija Sandsa.

Posle ovakve poruke, Meklin, koji je priznao da je priznao da je "Fenijac" ili pristalica revolucinarnog irskog udruženja nastalog još u Americi 1861. godine, uputio je još žešće reči.

- Vređate, bacate predmete, zviždite, činite najgore. A domaćim navijačima koji su zapravo obrazovani i podržavaju me, veliko hvala. Onom sektoru neobrazovanih pećinskih ljudi u levom uglu tribine, koji su pevali anti irske pesme svaku utakmicu i nazivali me Fenijcem, ovim i onim... Samo da im poručim, ja sam ponosni Fenijac i nijedna p***a to neće promeniti, tako da mogu samo da pevaju - napisao je Meklin.

Njega su po završetku meča stjuardi na stadionu morali da zadrže da ne uđe u direktan obračun sa grupom navijača koja ga je prozivala.

Konačno, poznata je istorijska netrpeljivost između Iraca i Britanaca. Mnogi u Irskoj i dan danas, i pored toga što su brojni njihovi sunarodnici stradali na ratištima u Prvom svetskom ratu, smatraju "crveni mak" britanskim simbolom i njegovim nenošenjem žele samo da podvuku razliku između dve strane.

Nastavak na Vesti-online.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.