Matić debitovao, Lakazet rešio derbi Olimpika

Izvor: B92, 04.Feb.2024, 23:50

Fudbaleri Liona savladali su Marsej minimalnim rezultatom (1:0) u derbiju 20. kola Lige 1.

Jedini gol na meču postigao je veteran Aleksandr Lakazet u 37. minutu meča.

Iskusni francuski napadač se najbolje snašao posle centaršuta Ernesta Nuame, verovatno i igrača meča, i iz druge uspeo da savlada Paua Lopesa.

Mogao je Lakazet da osigura mirniju završnicu svom timu, ali je u 43. minutu pogodio okvir gola.

Na ovom meču je za Lion debitovao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Nemanja Matić, nakon što je nedavno došao u taj klub iz Rena. Nekadašnji srpski reprezentativac je odigrao 82 minuta i zabeležio jedan pokušaj ka protivničkom golu u ranoj fazi susreta.

Ono što je važno za Lion, jeste da su ovom pobedom ponovo u sigurnoj zoni. Trenutno su na 15. mestu, prvi iznad "crte", sa 19 bodova, odnosno tri više od Klermona.

Priliku da upišu drugu vezanu pobedu nakon vezanih poraza imaće u narednom kolu protiv Monpeljea u gostima.

Marsej je osmi sa 29 bodova, a u narednoj rundi ih očekuje duel sa Mecom kod kuće.