Izvor: RTS, 29.Jun.2020, 23:56

Mata srušio Sosijedad

Fudbaleri Hetafea savladali su na svom terenu ekipu Real Sosijedada sa 2:1 u poslednjem meču 32. kola La Lige.
Okršaj dve ekipe iz gornjeg dela tabele pripao je ekipi Hetafea, a junak meča bio je Žaim Mata.
Prvi gol na meču Mata je postigao u 20. minutu. Velika greška golmana Ramira naterala je štopera Dura da skiriv jedanaesterac, koji Mata pretvara u pogodak.
Sosijedad je do izjednačenja došaou 55. minutu. Ojarzabal je pronašao Januzaja, a Belgijanac rutinski plasirao loptu u mrežu rivala.
Kada se činilo da pobednika u ovom meču neće biti, odbrana Sosijedada ponovo je zaspala i pogrešila, što Mata ponovo kažnjava, ovog puta iz igre.