Martin izleteo – Banjaja opet šampion

Izvor: B92, 26.Nov.2023, 17:08

Martin izleteo – Banjaja opet šampion

Italijanski motociklista Frančesko Banjaja odbranio je titulu u MotoGP šampionatu.

Banjaja je novi-stari prvak postao na poslednjoj trci u Valensiji, tačnije tokom samoe trke.

Jedini konkurent za titulu, Horhe Martin, imao je kontakt sa Markom Markesom u šestom krugu, tako da su obojica izletela sa staze.

Banjaja je tako i teoretski postao svetski šampion, pošto je uoči trke imao 14 bodova prednost u odnosu na Martina.

Do kraja trke, Fabio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Di Đanantonio je do samog kraja pretio Banjaji, a na podijumu se našao i Žoan Zarko.

Težak pad u Valensiji imao je i Džek Miler, koji je u tom momentu bio na čeku karavana.

Takođe, Aleš Erspargaro je imao izletanje, ali je ipak završio trku.

Inače, Banjaji je ovo 18. pobeda u MotoGP šampionatu, a interesantno, drugi put zaredom je do titule došao u poslednjoj trci u sezoni.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.