Malaga odigrala za Barsu, u 91. minutu sprečila trijumf Reala

Izvor: Blic, 19.Mar.2012, 01:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Madridski Real prokockao je prednost u 92. minutu kada je Santi Kazorla savladao Kasiljasa i doneo bod Malagi u prestonici - 1:1, a taj rezultat najviše je obradovao navijače Barselone, koji su smanjili zaostatak u odnosu na "kraljevski klub". Fudbaleri Levantea produžili su agoniju Viljareala u borbi za opstanak pošto su ih u utakmici 27. kola Primere pobedili golom u 92. minutu - 1:0. Majorka je ugostila madridski Atletiko i savladala ga sa 2:1, a jedan od tragičara bio je Radamel Fakao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pošto je promašio penal za goste. Ceh umoru platili su igrali Atletik Bilbaa, pošto ih je Valensija porazila na San Mamesu sa 3:0.

Real je kiksnuo kada je malo ko to očekivao, pošto su bili u sjajnoj formi, a i nezadrživo su grabili ka osvajanju nova tri boda, ali im je novo slavlje na "Santjago Bernabeuu" pokvario Santi Kazorla u sudijskoj nadoknadi vremena.

Madriđani su dominirali tokom celog susreta, ali su to uspeli da materijalizuju samo u 35. minutu kada je Karim Benzema posle centaršuta Kristijana Ronalda doveo "kraljeviće" u vođstvo. Kada se čekalo da sudija odsvira kraj, nekadašnji igrač Viljareala Santi Kazorla nadmudrio je Ikera Kasiljasa i doneo veliki bod Malagi - 1:1.

Rezultat iz Madrida najviše je obradovao prvog pratioca čete Žozea Murinja, Barselonu, koja sada osam bodova deli od Reala i prvog mesta Primere.

Nakon što je Atletik Bilbao održao lekciju Mančester junajtedu i eliminisao ga ih Lige Evrope, izabranici Marsela Bijelse doživeli su ubedljiv poraz od Valensije - 3:0.

"Slepi miševi" su došli na stadionu "San Mames" i potvrdili treću poziciju na tabeli Primere, iako je malo ko očekivao da to urade tako ubedljivo. Igrali su organizovano i taktički veoma mudro, a junak susreta bio je trostruki strelac, reprezentativni napadač Roberto Soldado, koji je mrežu Baskijaca pogađao u 41, 57. i 85. minutu iz penala.

Bilbao je i pored poraza ostao u trci za visok plasman, pošto zaostaje samo četiri boda za Levanteom, koji zauzima četvrtu poziciju.

Atletiko je osokoljen plasmanom među osam najboljih u Ligi Evrope otišao na Majorku, gde je imao više od igre, ali je ostao bez bodova, za šta su sami krivi. Domaći su poveli autogolom Godina u 47. minutu, da bi samo 120 sekundi kasnije na semaforu pisalo 2:0.

Mogle su "jorgandžije" da se vrate u igru, pošto je štoper Majorke Ramis pocrveneo u 53. minutu, ali je Radamel Falkao bio neprecizan sa "kreča". Do kraja meča, Kolumbijac je uspeo da zatrese mrežu, ali je taj pogodak bio dovoljan samo da se ublaži poraz od 1:2, iako su gosti imali brojčanu prednost skoro 40 minuta.

"Žuta podmornica" je na neugodno gostovanje u Valensiju otišla znajući da joj je svaki bod vitalan u borbi za opstanak. Družina sa El Madrigala je možda i bila bolji rival, pa posle svega i te kako ima za čime da žali.

Markos Sena je bio najbliži postizanju pogotka kada je Munua sjajno zaustavio njegov udarac, a prekaljeni vezista je u 83. minutu bio i uputio centaršut koji je Havi Venta zamalo skrenuo u sopstvenu mrežu.

Isti igrač Levantea bio je u centru pažnje pred golom Viljareala kada je zatresao mrežu gostiju, međutim, on je poništen zbog milimetarskog ofsajda.

U poslednjem minutu regularnog dela igre Viljareal je ostao sa igračem manje pošto je Karlos Marćena dobio crveni karton. Ispostavilo se da je to bio odlučujući detalj jer je u drugom minutu nadoknade Ruben Suarez zatresao mrežu za pobedu kojom je Levante skočio na četvrto mesto na tabeli.