Makazice Despotovića, ali ništa! (VIDEO)

Izvor: Mondo, 29.Sep.2016, 19:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Makazice" Despotovića, ali ništa! (VIDEO)

Astana i Jang Bojs odigrali duel bez golova, Gabala gubila, pa vodila i na kraju izgubila od Majnca, u prvim susretima 2. kola Lige Evrope.

Odličnu utakmicu. sa dosta golova i preokreta, odigrali su Gabala i Majnc u Grupi C. Predstavnik Bundeslige je pobedio 3:2, a do trijumfa je stigao iz minusa.

Majnc je poveo preko Japanca Jošinorija Mutoa u 41. minutu. Pogodak fudbalera nemačke ekipe najavio je goleadu koja je usledila u drugom delu. Prvo je domaćin uspeo da >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << preokrene rezultat, s obzirom na to da je Ruslav Kurbanov iskoristio penal u 57, a Estonac Sergej Zenjov postigao gol u 62. minutu za 2:1.

Ali, to nije bilo dovoljno za Gabalu da osvoji barem bod.

Predstavnik Azerbejdžana ostao je na dnu tabele, a za "nulu" pored njegovog imena najviše su krivi rezervisti Majnca Džon Kordoba i Levin Eztunali. Kolumbijac i Nemac uspeli su golovima u 68. i 78. minutu da obezbede prvi trijumf Majncu ove sezone u Ligi Evrope.

Za Gabalu je igrao Vojislav Stanković.

Navijači u Astani nisu imali priliku da vide gol. Prošlogodišnji učesnik Lige šampiona i švajcarski Jang Bojs podelili su bodove - 0:0, u drugom kolu Grupe B. Najlepši potez na meču imao je Đorđe Despotović pred kraj prvog dela, ujedno to je bila i najbolja prilika za domaćina. Nekadašnji napadač Crvene zvezde zahvatio je loptu "makazicama", ali je pogodio stativu.

Dobru partiju pružili su i Nemanja Maksimović u dresu Astane, odnosno Miralem Sulejmani, koji je od prvog minuta igrao za Švajcarce.