Izvor: MozzartSport.com, 11.Apr.2021, 20:15

Majnc u nadoknadi iščupao rogove Jarčevima (VIDEO)

Velika borba u zoni opstanka i trijumf gostiju protiv Kelna – 2:3

Velika borba između Kelna i Majnca završena je rezultatom koji je postavljen u nadoknadi vremena - 2:3 (1:1). Bio je domaćin bliži trijumfu, vodio je sa 2:1, ali je Majnc sačuvao mirnoću i vrhunskom akcijom stigao prvo do poravnanja, a onda i preko Bareira u 91. minutu do potpunog preokreta!

Dobio je Bareiro loptu na ivici šesnaesterca, bio dovoljno spretan da pošalje loptu u mrežu i režira >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << potpuni preokret Majnca na gostovanju Kelnu.

Zapravo su gosti bolje započeli meč posle zaista impresivnog gola Žan Pol Botija. Dobio je Francuz loptu na ivici šesnaesterca i nekako iz kolena pogodio za prednost gostiju.

Keln je tražio odgovor i našao ga pred kraj prvog poluvremena. Posle igranja rukom domaći sastav je dobio penal, Duda je odlično realizovao šansu pa je na poluvremenu pisalo 1:1.

To je bio znak Kelnu da treba da krene jače, pa su Jarčevi uspeli do preokreta posle sat vremena igre kada je precizan bio Skiri na asistenciju Hektora, međutim Majnc je odličnom akcijom u stilu Barselone uspeo da izjednači, a onda i potpuno preokrene.

Posle ove utakmice Majnc je na 28 osvojenih bodova i pobegao je barem malo od crvene zone. Sa druge strane, Keln je drugi najgori tim Bundeslige trenutno sa 23 boda. Bilefelld je na 26 koliko ima i Herta.