MONDO: Ko je Idan Vered, novi igrač Zvezde

Izvor: Mondo, 26.Jun.2015, 18:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MONDO: Ko je Idan Vered, novi igrač Zvezde

S obzirom na mali broj dostupnih informacija, pitali smo kolegu iz Izraela - ko je, zapravo, poslednje pojačanje crveno-belih. Evo odgovora.

Za mnoge iznenadno, Crvena zvezda potpisala je ove nedelje doskorašnjeg fudbalera Makabi Haife - Idana Vereda.

Osim osnovnih informacija - da je rođen 1989, visok 169 centimetara, kao i da takođe poseduje i rumunski pasoš, ostalo je malo dostupnih detalja o novom desnom krilu crveno-belih.

Stoga, MONDO je kontaktirao >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << kolegu iz Izraela Rafaela Gelara, saradnika Bi-Bi-Sija i Vajs (Vice) sportsa, da bi dobio još podataka o novom igraču Zvezde sa brojem "11" na leđima.

Dakle, ko je Idan Vered?

Fudbalski se školovao u omladinskoj školi Makabi Tel Aviva, u koju je stupio u 16. godini. Igrao je potom za Hakoah Ramat Gan, jako mali klub iz Izraela, sa kojim je njegova porodica bila blisko povezana i kojim je delimično gazdovala.

Potom je napravio veliki transfer u Beitar Jerusalim, koji je te 2007. bio veoma moćan klub na nivou Izraela i imao dosta novca. Mnogi su Veredu predviđali svetlu budućnost u tom periodu i videli ga kao buduću zvezdu izraelskog fudbala, objašnjava naš kolega Gelar.

Zatim, Vered je 2010. prešao u Makabi Haifu za oko milion dolara, što je veliki novac kada su u pitanju izraelski fudbaleri. Sporadično je pružao sjajne partije, ali nikada nije bio u stanju da igra dobro u kontinuitetu. Veoma je tehnički nadaren, ali se 'izgubio' u Makabi Haifi u protekle dve godine. Ove sezone počeo je samo osam utakmica, a trener Marko Balbul nije imao strpljenja za njega, posle odlaska njegovog prethodnika, srpskog trenera Aleksandra Stanojevića.

Zapravo, Vered je praktično čitava četiri meseca proveo na klupi. Na momente je bilo i pomisli da je povređen, ali definitivno nije imao sve vreme taj problem.

U decembru je često pogađao ulazeći sa klupe i ponekad zamenivši Jusija Benajuna u startnih 11, dok je bio povređen. Međutim, posle januara je u malo navrata bio deo startne postave. U proteklom periodu posmatran je kao igrač koji će ulaziti sa klupe i doprinositi na taj način, ali se to nije događalo.

Prema mišljenju izraelskog kolege, novom desnom krilu Crvene zvezde potrebna je sredina u kojoj će igrati i imati novi početak.

"Iako je vezista, sposoban je da postiže golova. To smo videli u Izraelu kada su Makabiju očajnički bili potrebni golovi. Prema mom mišljenju, njegovi prodori su jako dobri i biće koristan saradnik dobrim napadačima", takođe je rečeno MONDO.

Dakle, poruka iz Veredove zemlje glasi:

"On je veliko pojačanje. Igrao je za veliki klub, jer je Makabi Haifa jedan od najvećih klubova ovde u Izraelu, ali su u poslednjih nekoliko godina stvari za njega išle kako nije planirao i hteo. Ovesezone, Haifa je prošla kroz velike promene i kompletna atmosfera oko kluba bila je jako loša"

Novi igrač Zvezde nedavno je bio nadomak potpisa ugovora sa Dinamom iz Bukurešta. Ima veliku želju da igra u Evropi (što je rekao i na potpisu ugovora sa Zvezdom), što je bio i razlog zašto je odbio Beitar iz Jerusalima, koji je silno hteo da ga dovede i vrati u ekipu i gde ga navijači i dalje jako vole.

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

MONDO: Ko je Idan Vered, novo krilo Zvezde

Izvor: Mondo, 26.Jun.2015

S obzirom na mali broj dostupnih informacija, pitali smo kolegu iz Izraela - ko je, zapravo, poslednje pojačanje crveno-belih? Evo odgovora...Za mnoge iznenadno, Crvena zvezda potpisala je ove nedelje doskorašnjeg fudbalera Makabi Haife - Idana Vereda...Osim osnovnih informacija - da je rođen 1989,...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.