MITROVIĆ BRILjIRAO U SLAVLjU NjUKASLA: Digao Rafu kao da je perce

Izvor: Večernje novosti, 29.Sep.2016, 19:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MITROVIĆ BRILjIRAO U SLAVLjU NjUKASLA: Digao Rafu kao da je "perce"

Prvo je Mitrović džudo zahvatom za vrat oborio slavljenika Dvajta Gejla na travu, a pošto je sudija odsvirao kraj je podigao od sreće u vazduh i dežmekastog trenera Rafu Beniteza NjUKASL baš voli drame i konačan rezultat 4:3! Aleksandar Mitrović bio je akter neobičnog meča koji su "svrake" preksinoć dobile u Čempionšipu protiv Noriča. Baš ovim rezultatom, koji je inače ušao u anale engleskog fubala kada je 3. aprila Liverpul na "Enfildu" slavio protiv "svraka" >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << u neviđenoj drami u borbi za titulu. Njukasl je gubio sa 1:3 do 69. minuta u meču sa puno preokreta, a poslednji gol u 95. minutu za 4:3 za domaćina bio znak za početak opšteg cirkusa na terenu. Prvo je Mitrović džudo zahvatom za vrat oborio slavljenika Dvajta Gejla na travu, a pošto je sudija odsvirao kraj je podigao od sreće u vazduh i dežmekastog trenera Rafu Beniteza kao da je "perce". Neki su na Ostrvu sve prokomentarisali i kao "Benitez u zagrljaju medveda"... Sve ovo zabeležili su svi svetski mediji, a Mitrović je "ukrao šou" dvostrukom strelcu Gejlu, iako se na terenu pojavio u 70. minutu, žuti karton zaradio minut kasnije, a nijednom se nije upisao u strelce, iako mu je to posao. Bilo kako bilo, ostaće upamćeno da je 43.000 ljudi videlo uzbudljiv meč sa čak sedam golova. Gejl je doveo domaćina u vođstvo u 24. minutu, Norič je izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena pogotkom Brejdija. Ali šta reći za uzbuđenja u nadoknadi drugog poluvremena... Džerom u 52. i Marfi u 69. minutu su doneli, činilo se, nedostižnih 3:1 za goste. Ali... Gejl je u 71. minutu najavio ludnicu golom za 2:3. Gufran je u 94. minutu izjednačio na 3:3, a Gejl duboko u nadoknadi vremena, verovatmo pred ponoćni dnevnik na Bi-Bi-Siju (utakica počela u 20.45) doneo konačnih 4:3 i podsećanje na neka vremena kada su kod istog rezultata navijači Njukasla bili u suzama. Ali od tuge. BENITEZ: UŽIVAO SAM TRENER Njukalsa Rafa Benitez je priznao da je zajedno sa igračima i navijačima nešto tiše uživao u urnebesnom slavlju pre dve noći. - Takav sam tip menadžera. Uzbudim se i posebno sam ponosan kada vidim svoj tim da ovako reaguje. Zaista me čine ponosnim i neki ljudi skaču ili trče, a ja sam sam zaista srećan u sebi - priznao je španski stručnjak čiji je tim sada treći na tabeli sa 19 bodova, odmah do Noriča koji ima 20. Prvi je Hadersfild sa 22 boda posle deset kola.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.