Lukaku vratio Inter na drugo mesto

Izvor: RTS, 03.Feb.2020, 00:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Intera savladali su na gostovanju ekipu Udinezea sa 2:0 u meču 22. kola Serije A. Oba gola za goste postigao je Romelu Lukaku.
Inter je ispunio cilj postavljen pred gostovanje u Udinama, a to je pobeda u meču 22. kola Serije A.

"Nero-azuri" su do trijumfa došli golovima Lukakua u drugom poluvremenu u 64. i 71. minutu.
Belgijski napadač kod prve situacije je iskoristio pas Barele >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u prostor, a potom veoma lukavo loptu proturio kroz noge defanzivcu Udinezea u bloku i matirao golmana domaće ekipe.
Sedam minuta kasnije, Aleksis Sančez koristi lošu reakciju odbrane Udinezea, izbija sam na golmana Musoa, koji ga obara i tera sudiju da pokaže na belu tačku.
Lukaku šalje Musoa na jednu, a loptu na drugu stranu i postavlja konačnih 2:0.
Inter je upisao 51. bod i ponovo izbio na drugo mesto na tabeli, dok je Udineze 15. sa 24 osvojena boda.
Rezultati ostalih mečeva:Juventus - Fjorentina 3:0
Milan - Verona 1:1
Lacio - SPAL 5:1
Atalanta - Đenova 2:2
Leće - Torino 4:0
Tabela Serije A:Juventus 54