Izvor: RTS, 15.Jan.2021, 23:30

Ludilo u Železniku, FMP posle dva produžetka srušio Splićane

Košarkaši FMP-a pobedili su posle velikog preokreta i dva produžetka ekipu Splita, rezultatom 96:92 u ludoj utakmici kojom je otvoreno 15. kolo ABA lige. FMP je stigao do trijumfa nakon velikog preokreta, pošto je u jednom trenutku imao zaostatak i od 15 poena.
Splićani su sredinom druge četvrtine vodili u Železniku 41:26 i činilo se da su na dobrom putu da pobede, ali je domaćin već do poluvremena istopio tu prednost.

Na odmor su "panteri" otišli sa samo pola koša zaostatka, a dobar "momentum" preneli u nastavak utakmice i bili na korak do trijumfa.
Međutim, Marko Luković je 10 sekundi pre isteka vremena pogodio trojku za 75:75 i odveo meč u produžetak.