Los Anđeles dominira

Izvor: RTS, 12.Apr.2012, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Los Anđeles dominira

Lejkersi i bez Brajanta dobili derbi Zapada protiv San Antonija. Bajnam zabeležio 30 skokova. Klipersi iznenadili Oklahomu u gostima i zadržali četvrtu poziciju na Zapadu. Minesota nastavila gubitnički niz porazom od Denvera. Nikola Peković ponovo solidan.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su u gostima Oklahomu sa 100:98 i tako zadržali poziciju na tabeli koja će im u plej-ofu doneti prednost domaćeg terena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kris >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Pol sa 31 poenom, među kojima je i pobednički pogodak, 8,8 sekundi pre kraja. Blejk Grifin je zabeležio prvu profesionalnu pobedu u svom rodnom gradu, posle tri poraza. On je meč završio sa 16 poena, 12 skokova i sedam asistencija.

Klipersima je pobeda trebala da bi se zadržali na četvrtom mestu i tako imali prednost domaćeg terena u prvom krugu plej-ofa.

Petoplasirani Memfis ima "pola" utakmice manje, a zadržao je svoje mesto pošto je pobedio Feniks sa 104:93.

Denver je kod kuće pobedio Minesotu sa 113:107, ali posle mnogo muka, pošto je prokockao 24 poena prednosti, a rival je najveći deo utakmice igrao bez svog najboljeg igrača, koji se povredio.

Denver je do trijumfa predvodio Taj Loson sa 24 poena, od čega su četiri postignuta u poslednjih 17 sekundi sa linije penala. Nagetsi su tako zadržali osmo mesto na tabeli i prednost nad rivalima.

Minesota je igrala bez Kevina Lava, koji je u prvoj četvrtini doživeo blagi potres pošto ga je slučajno laktom udario Džaval Mekgi, tako da je zvezda Timbervulfsa morala da izađe.

Najefikasniji u Minesoti bili su Entoni Rendolf sa 28 i Derik Vilijams sa 27 poena. Crnogorski centar Nikola Peković igrao je 19 minuta i za to vreme postigao je 12 poena.

U klasičnom derbiju Zapada, Los Anđeles Lejkersi pobedili su San Antonio sa 98:84, iako su igrali bez povređenog Kobija Brajanta. Tim iz Kalifornije do pobede je predvodio Endru Bajnam, koji je imao 30 skokova, što mu je rekord karijere.

To je i prvi put u više od dve godine da neko u NBA ima više od 30 skokova, još od 2010, kada je Kevin Lav iz Minesote uhvatio loptu 31 put u meču protiv Njujorka. Njih dvojica su jedini u poslednjih 12 godina kojima je to pošlo za rukom.

"Sjajno je imati 30 skokova, ali me šut nije služio i malo sam iznerviran zbog toga. Što se mene tiče, pamtiću loš šut", rekao je posle meča Bajnam, koji je iz igre pogodio sedam puta iz 20 pokušaja.

Najefikasniji u Lejkersima bio je Meta Vorld Pis sa 26 poena, dok je Pau Gasol doprineo sa 21 poenom i 11 skokova.

U tim San Antonija vratila se "velika trojka", Tim Dankan, Toni Parker i Emanuel Đinobili, koja je propustila poraz od Jute u ponedeljak. Niko od njih nije pomogao previše timu, a najefikasniji kod Spursa bio je Deni Grin sa 22 poena.

Juta je kod kuće pobedila Hjuston sa 103:91. Džez je sada na 10. mestu Zapada, ali ima samo pobedu i po manje od Denvera, koji je na osmom mestu, poslednjem koje vodi u doigravanje.

Juta je slavila iako je imala čak petoricu povređenih igrača. Zato je odgovornost preuzela Jutina zvezda u nastajanju, 21-godišnji Gordon Hejvord, koji je postigao 29 poena.

Rezultati utakmica:

Klivlend - Indijana 98:104

Toronto - Filadelfija 75:93

Boston - Atlanta 88:86 (produžetak)

Nju Orleans - Sakramento 105:96

Hjuston - Juta 91:103

Milvoki - Njujork 107:111

Oklahoma - LA Klipers 98:100

Memfis - Feniks 104:93

San Antonio - LA Lejkers 84:98

Denver - Minesota 113:107

Portland - Golden Stejt 118:110

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.