Izvor: MozzartSport.com, 11.Jul.2020, 18:20

Liverpul više nije ona šampionska sila (VIDEO)

Samo remi sa borbenim Barnlijem - 1:1

Naravno da nije primereno stavljati bilo kakvu mrlju na ovu Liverpulovu sezonu u Premijer ligi, ali je više nego jasno da Redsi od nastavka sezone nisu ni bribližno ubitačan tim kao što su to bili pre početka pandemije. Srećom po sastav Jirgena Klopa i armiju navijača giganta sa Enfilda sve je odavno bilo rešeno, pa se osvajanje šampionskog trofeja nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje. Ipak, da u ovom trenutku nešto ozbiljno ne >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << štipa u Klopovom timu pokazao je Barnli, koji je osvojio bod u Liverpulu, a mogao je i sva tri, ali je u samom finišu Johan Gudmudson umesto mreže dobro protresao prečku Alisonovog gola - 1:1 (1:0).

Da ne bude nikakve zabune, Redsi su bili značajno bolji tim tokom najvećeg toka meča. Vodili su i imali daleko više izglednih prilika. Međutim, domaćin je doživeo ozbiljan pad u samoj završnici, što je borbeni tim Šona Dajša uspeo da iskoristi. Barnli je tako postao prvi tim ove sezone koji nije poražen na Enfildu, prikinuvši niz pobeda Redsa na domaćem terenu koji je trajao 24 utakmice u nizu.

Liverpul je poveo u 34. minutu, nakon odlične kombinacije Fabinja i Robertsona. Brazilac je odlično centrirao, a desni bek domaćeg tima efektno glavom pogodio suprotan ugao gostujućeg gola. Liverpul je u nastavku imao još nekoliko dobrih prilika, ali je na golu blistao Nik Poup. Na kraju, Barnli je uspeo da iskoristi jednu od svojih najboljih prilika na meču i stigne do izjednačenja. Tarkovski je u 69. minutu u skoku nadvisio Fabinja, a lopta je pala na ivicu kaznenog prostora gde je maestralno reagovao Džej Rodrigez i izuzetno preciznim golom matirao Alisona.

Gudmudson je svoju priliku za preokret propustio u 88. minutu, a u trećem minutu nadoknade poslednju veliku šansu na utakmici imao je Mohamed Salah. Ipak, Egipćanin je danas bio očajan na terenu, pa je i tu otvorenu situaciju uspeo da prokocka. Dobio je loptu na tacnu od Aleksander Arnolda, ali je sa vrha peterca slabo šutirao pa odlični Poup nije imao većih problema da zaustavi taj udarac.

Liverpul je u finišu sezone imao želju da se domogne brojke od 100 osvojenih bodova, ali je ona sada prilično daleko. Redsi imaju 93 osvojena boda, a u opticaju je još devet. Sledi gostovanje Arsenalu, pa meč sa Čelsijem na Enfildu, a onda gostovanje Njukaslu u poslednjem kolu.

Sastav Šona Dajša blista u ovom delu sezone i još uvek ima šanse da se domogne pozicije koja vodi u Ligu Evrope. U sledećem kolu će biti u prilici da ugosti jednog od direktnih konkurenata - Vulverhempton.