Liverpul se provukao u Birmingemu, Siti preokretom do pobede

Izvor: RTS, 02.Nov.2019, 19:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Liverpula i Mančester sitija ostvarili su pobede u mečevima 11. kola Premijer lige. Arsenal ponovo razočarao remijem sa sa Vulverhemptonom. Čelsi savladao Votford u gostima sa 2:1 i učvrstio se na trećem mestu na tabeli.
Liverpul je trijumfa na "Vila Parku" u Birmingemu stigao u samoj završnici meča.

Domaćin je poveo golom Egipćanina Trezegea u 21. minutu meča. Ekipa Jirgena >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Klopa stigla je do izjednačenja tek u 87. minutu meča golom Robertsona.
Veliko slavlje  i pobedu Liverpulu doneo je Sadio Mane sjajnom reakcijom glavom nakon kornera u nadoknadi vremena.
Mančester Siti takođe je bio u zaostatku pošto je Vord-Paus zatresao mrežu Edersona već u 13. munutu meča na "Etihadu".
Za izjednačenje se pobrionuo Aguero u 70. minutu a pobedu ekipi Pepa Gvardiole doneo je Voker u 86. munutu.
Novo razočaranje priredio je Arsenal koji je na "Emirejtsu" odigao 1:1 sa Vulverhemptonom. Obamejang je u prvom poluvremenu doveo "tobdžije" u vođstvo da bi Himenes u 76. izjednačio.
U poslednjoj utakmici subotnjeg programa Čelsi je slavio u Votfordu 2:1.
Abraham je doneo prednost "plavcima", Pulišić je udvostručio, da bi konačan rezultat postavio Delufeu sa bele tačke.
Čelsi se sa nova tri boda učvrstio na trećoj poziciji na tabeli Premijer lige.
U prvom meču dana fudbaleri Bornmuta savladali su na svom terenu Mančester junajted sa 1:0.