Liverpul kroz iglene uši do 17. uzastopnog trijumfa VIDEO

Izvor: B92, 15.Feb.2020, 21:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Liverpul kroz "iglene uši" do 17. uzastopnog trijumfa VIDEO

Fudbaleri Liverpula savladali su kao gosti Norič sa 1:0, u okviru 27. kola Premijer lige.

Jedini pogodak na utakmici postigao je rezervista Sadio Mane u završnici susreta, tačnije 78. minutu.

Upotrebljivu loptu poslao je kapiten Henderson, Mane je lepo prihvatio, uz blago odgurivanje štopera domaćih, a zatim snažnim i preciznim udarcem u bliži ugao savladao Tima Krula.

Epilog je vrlo lako mogao da bude drugačiji, pošto je samo pet minuta pre gola Senegalca, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Aleksander Teti pogodio stativu Alisonovog gola.

Redsi su tako stigli do 26. pobede, 17. uzastopne u nacionalnom šampionatu i tako nastavili suvereno da gaze ka tituli, prvoj posle 30 godina.

Prvo poluvreme nije bilo naročito zanimljivo, a veće prilike stvorili su gosti. Posle promašaja Temu Pukija na startu, dve šanse nije realizovao Nabi Keita.

U drugom delu igre, osim dve navedene situacije, nije bilo većih uzbuđenja, pa je utakmica završena rezultatom 0:1.

U narednom kolu Liverpul dočekuje Vest Hem, dok će Norič gostovati Vulverhemptonu.