Izvor: B92, 13.Sep.2013, 18:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Litvanija se igrala sa Belgijom
Košarkaši Litvanije došli su na korak od plasmana u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Sloveniji, pobedom nad Belgijom sa 86:67.
Litvanci su u prvom kolu druge faze slavili protiv Francuske, a u nedelju ih očekuje susret sa Ukrajinom.
Najbolji u trijumfu Litvanije bio je Motiejunas sa 13 poena, a po jedan manje dodali sz Kizminaskas, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je imao i osam skokova, i Valančijunas, koji je dodao deset skokova. Kod Belgijanaca, Tabu je upisao 15 poena, a jedino je još dvocifreni učinak imao Evel sa deset poena i osam skokova.
Ekipa Jonasa Kazlauskasa na početku se mučila protiv neugodnih Belgijanaca, ali je ipak posle deset minuta imala šest poena viška - 18:12. U drugoj četvrtini Litvanci su lako došli do dvocifrene prednosti, koju su potom samo povećavali.
U trećem periodu već su imali duplo više poena nego Belgijanci (69:34), a u poslednju četvrtinu su ušli sa plus 34. Do kraja meča, održali su ubedljivu prednost, iako su Belgijanci pokušali da smanje zaostatak, ali je Litvanija slavila sa 19 poena razlike.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo
Litvanija »razbila« Belgiju
Izvor: Nezavisne Novine, 13.Sep.2013
LJUBLJANA - Košarkaši Litvanije su pobijedili Belgiju s 86:67 u drugom kolu 2. kruga Evropskog prvenstva u Sloveniji.




