Izvor: B92, 01.Jan.2019, 16:29

"Lisac" Vardi za trijumf Lestera na "Gudisonu"

Lisac Vardi za trijumf Lestera na Gudisonu

Fudbaleri Lestera zabeležili su devetu pobedu u sezoni Premijer lige. Oni su kao gosti slavili protiv Evertona, 1:0.

Bio je to prvi meč Premijer lige u 2019. godini. Na "Gudisonu", bolje su se snašle "lisice", koje su se tako revanširale domaćinu za poraz na "King Pauer" stadionu početkom oktobra od 2:1.

Presudila je jedna greška domaćina i snalažljivost golgetera Lestera Džejmija Vardija koji je postigao svoj sedmi ligaški pogodak u ovoj sezoni.
U prvom poluvremenu, Everton je bio nešto bolji, a "karamele" su propustile dve odlične šanse da povedu.

Prvo je u 12. minutu u poslednji čas izblokiran šut Rišarlisona, da bi u 20. minutu posle izuzetno snažnog udarca od strane Džondža Kenija, lopta pogodila stativu gola Lestera.

Gosti su ipak uspeli da dođu do slavlja i to pogotkom u 58. minutu. Kiks poslednje linije Evertona, tačnije Majkla Kina, koji nije uspeo da iskontroliše loptu, iskoristio je Rikardo. On je pravovremeno uposlio Džejmija Vardija koji je preciznim udarcem iskosa sa leve strane savladao Džordana Pikforda.

Do kraja, bilo je prilika na obe strane, Čenk Tosun je u dva navrata bio u prilici da izjednači, ali je veliku priliku u 83. minutu propustio štoper Lestera Hari Megvajer koji je sa svega tri četiri metra poslao loptu visoko preko gola Evertona.