Izvor: MozzartSport.com, 07.Dec.2020, 00:10

Lion je u seriji, Toko Ekambi razneo Mec

Na dva boda su od lidera

Loše je Lion otvorio sezonu i pobedio samo jednom u prvih šest prvenstvenih mečeva, a onda je u narednih sedam nanizao šest pobeda i remi pa je sada za petama lideru Pari Sen Žermenu.

Posle pobede od 3:1 u Mecu, Lion se izjednačio sa Lilom i prišao na dva boda lideru.

Kamerunski napadač Karl Toko Ekambi je sa dva gola i asistencijom uništio odbranu Meca koja spada među bolje u ligi.

A ko zna kako bi se meč >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << završio da je Mec poveo iz penala u šestom minutu. Marselo je srušio Nguetea, ali je šut Bulaje sa 11 metara Lionov golman Lopeš uhvatio! I tu je bio kraj Mecovih nada...

Lion je dominirao u nastavku. Depaj je načeo domaćina strelom po zemlji sa ivice kaznenog prostora posle povratne lopte Ekambija.

Lion je na odmor otišao sa vođstvom, a onda u prvom minutu drugog poluvremena rešio pitanje pobednika. Majstorski je Auar asistirao Ekambiju koji je topovskim šutem duplirao prednost. Isti igrač je u 60. minutu rutinski završio kontru i asistenciju Pakete.

Gost je do kraja čuvao vođstvo, primio bezazlen gol u finišu, a sneku na trijumf je bacio crveni karton mladog Šerkija koji je nagazio Mecovog golmana na koleno i zasluženo je isključen.

FRANCUSKA 1 – 13. KOLO