Liga kup: Sad si uzo trofej Žigiću VIDEO

Izvor: S media, 27.Feb.2011, 20:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Liga kup: Sad si uz'o trofej Žigiću VIDEO

Birmingem je novi pobednik Liga kupa Engleske, a velike zasluge za ovaj trofej pripadaju Nikoli Žigiću.

Birmingem je u finalu bio bolji od Arsenala 2:1 (1:1), a prvi gol za pobednički tim postigao je srpski reprezentativac u 28. minutu.

Arsenal "oteo" još jednog klinca Barseloni VIDEO

Remizirali sa Arsenalom, dobili put u Las Vegas!

Žigić nominovan za igrača meseca

LŠ: Venger: Arsenal - Barselona 2:1

Arsenal >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je uspeo da izjednači 11 minuta kasnije preko Robina van Persija, ali prvi trofej Birmingemu posle punih 48 godina doneo je nigerijski reprezentativac Martins dva minuta pre kraja meča.

"Plavi" su stigli do prve prednosti na meču posle prekida. Larson je izveo korner, Džonson bio najviši u skoku, a lopta je došla do Žigića i Birmingem je vodio sa 1:0.

Vrlo brzo Arsenal se konsolidovao i preko Holanđanina Van Persija došao do izjednačenja.

Žigića je u petom minutu drugog dela, u kojem je Arsenal bio nešto bolji rival, zamenio Džerom. Ipak, da ne pobeđuju bolji već hrabriji pokazalo se i ovog puta, pošto je nekadašnji napadač Intera Obafemi Martins, samo pet minuta pošto je ušao u igru doneo novu prednost Birmingemu i, na kraju će se ispostaviti, pehar namenjen pobedniku Liga kupa.

A, šta je engleska štampa pisala o našem reprezentativcu, i kako su puleni Arsena Vengera podneli poraz možete pročitati OVDE.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.