Levante golom u 92. minutu gurnuo Viljareal bliže ponoru

Izvor: Blic, 18.Mar.2012, 16:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Levantea produžili su agoniju Viljareala u borbi za opstanak pošto su ih u utakmici 28. kola Primere pobedili golom u 92. minutu - 1:0.

"Žuta podmornica" je na neugodno gostovanje u Valensiju otišla znajući da joj je svaki bod vitalan u borbi za opstanak. Družina sa El Madrigala je možda i bila bolji rival, pa posle svega i te kako ima za čime da žali.

Markos Sena je bio najbliži postizanju pogotka kada je Munua sjajno zaustavio njegov udarac, a prekaljeni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vezista je u 83. minutu bio i uputio centaršut koji je Havi Venta zamalo skrenuo u sopstvenu mrežu.

Isti igrač Levantea bio je u centru pažnje pred golom Viljareala kada je zatresao mrežu gostiju, međutim, on je poništen zbog milimetarskog ofsajda.

U poslednjem minutu regularnog dela igre Viljareal je ostao sa igračem manje pošto je Karlos Marćena dobio crveni karton. Ispostavilo se da je to bio odlučujući detalj jer je u drugom minutu nadoknade Ruben Suarez zatresao mrežu za pobedu kojom je Levante skočio na četvrto mesto na tabeli.