Lekleru pol-pozicija ispred Ferstapena

Izvor: B92, 19.Mar.2022, 18:11

Lekleru pol-pozicija ispred Ferstapena

Vozač Ferarija Šarl Lekler osvojio je pol poziciju pred prvu trku sezone u Formuli 1, za veliku nagradu Bahreina.

Aktuelni šampion Maks Ferstapen startovaće kao drugi, dok je treći Karlos Sajnc i tako ćemo imati dva Ferarija u prva tri.

Sa četvrtog mesta kreće Serhio Peres, dok je Luis Hamilton peti.

Top 10 kompletiraju Valteri Botas, Kevin Magnusen, Fernando Alonso, Džordž Rasel i Pjer Gasli.

Lekler je do 10. pol-pozicije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u karijeri došao sa vremenom 1:30.558 u trećoj kvalifikacionoj rundi.

"Osećaj je dobar. Nadali smo se da će ovo biti prava prilika za nas da se nađemo u prvom redu. Startujemo sa pol pozicije, tako da sam veoma srećan", rekao je 24-godišnji Monegašanin posle kvalifikacija.

Trka je na programu u nedelju od 14:30.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Ferrari

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

FRANCUZ PREDVODI KOLONU: Lekleru prva pol pozicija u novoj sezoni Formule 1

Izvor: Kurir, 19.Mar.2022

Vozač Ferarija Šarl Lekler startovaće sa pol pozicije prvu trku u novoj sezoni Formule 1, trku za Veliku nagradu Bahreina.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.