Izvor: MozzartSport.com, 12.Feb.2021, 23:41

Lajpcigovo kockanje bez kazne (VIDEO)

Od dobijene utakmice do drhtanja do kraja

Kao da je Lajpcig hteo da ne pobedi. Teško je drugačije objasniti šta su Crveni bikovi radili na utakmici protiv Augsburga.

Kako su domaći brljali u stoodstotnim šansama, kako su čašćavali rivala i dobijene utakmicu doveli u pitanje, to je za nevericu. Sreća je što nije bilo domaćih navijača na tribinama, bilo bi malih srčanih udara...

Na kraju, nakon napetih poslednjih 10 minuta, ostalo je 2:1 za Lajpcig, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << koji je time nastavio trku za Bajernom za šampionsku titulu. Ako uopšte neko ima veru da Bavarci mogu da toliko padnu da bi ih ostali, Red Bul pre svih, dostigao.

Tri puta su Bikovi izlazili sami na golmana Augsburga u poslednjih deset minuta i tri puta potpuno sluđenim akcijama nisu ni šutirali čestito na gol. Tek u trećoj, u kojoj su tražili penal, nespretno zahvaćena lopta je minimalnom brzinom doskakutala do stative i odbila se dalje, van gola.

Sva ta neozbiljnost je mogla preskupo da košta crveno-bele, jer su gosti u 94. minutu tražili penal posle karambola u šesnaestercu, ali je pomoćni sudija pokazao da je – ofsajd.

Utakmica je do nekog 30. minuta bila suštinski nezanimljiva, Lajpcig je držao loptu, ali nije stvorio mnogo prilika za gol, dok gosti nisu ni zapretili. U 37. minutu Red Bul je dobio penal, koji je Olmo prvo promašio, odnosno Gikjevic je odbranio, ali je sudija Cvajer tražio da se udarac ponovi. Iz drugog pokušaja Španac je bio precizan i doveo je Lajpcig u vođstvo.

Samo što se utakmica nastavila, prednost Bikova je otišla na dva razlike. Poulsen je odradio veći deo posla, a Nkunku je samo gurnuo loptu u praznu mrežu – 2:0.

I sve do 15 minuta pre kraja nije bilo mnogo atrakcije na terenu. Red Bul je držao loptu, Augsburg nije imao ni šut na gol. Iz jedne ne preterano opasne situacije gosti su dobili penal na poklon. Konate je van svake logike „ostavio nogu“, preko koje je pao Pedersen i to je bio čist penal, koji je Kaliđuri pretvorio u gol za 2:1.

Sam finiš doneo je opisanu dramu. Tri neverovatne kontre Lajpciga da stavi tačku na utakmicu, neozbiljnost njegovih napadača i umalo kaznu u poslednjem minutu.