Lajpcig među četiri najbolja u Kupu Nemačke VIDEO

Izvor: B92, 05.Apr.2023, 22:47

Fudbaleri Lajpciga poslednji su polufinalisti Kupa Nemačke.

Oni su pred svojim navijačima pobedili Borusiju iz Dortmunda sa 2:0 (1:0).

Više toga dešavalo se u prvom delu meča, kada je postignut i gol odluke.

Dani Olmo je u 12. minutu imao lepu priliku za Lajpcig, da bi gol odluke pao u 22. minutu.

Timo Verner je povukao loptu u svom stilu i pogodio za 1:0.

Olmo u 34. minutu je još jednom testirao reflekse golmana Borusije Gregora >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kobela.

Čuvar mreže "milionera" istakao se i u 78. minutu posle šanse u kojoj se našao Konrad Lajmer.

Konačno u osmom minutu nadoknade, Lajpcig je overio pobedu, a strelac je bio Kevin Kampl.

U polufinale se prethodno plasirao Štutgart koji je kao gost pobedio Nirnberg sa 1:0.

U utorak, vize su overili Ajtraht iz Frankfurta i Frajburg.